O czym świadczy ten parametr IG w morfologii krwi?

Dzień dobry, Proszę o odpowiedź o czym swiadczy parametr IG w morfologi krwi. IG % 0.10 % norma (0.16-0.62) zaznaczone na czerwono na wyniku z wykzyknikiem. IG

Szanowna Pani, IG oznacza liczbę niedojrzałych granulocytow. Wynik należy porównać z kontekstem klinicznym

Lek. Bartłomiej Grochot

IG jest to liczba niedojrzałych granulocytów. Podwyższony może świadczyć o właśnie rozpoczynającym się stanie zapalnym [np. infekcji wirusowej].