O czym świadczy ucisk w piersi?

Czuje ucisk w prawej piersi. Dodam ze przeswietlenie kregoslupa piersiowego wykazalo niewielkie ostrofity przednich krawedzi i male lewowypukle skrzywienie oraz oraz zwezenia na wysokosci th5-th8. 8. Co moze to oznaczac?

Lek. Paweł Szadkowski

Żeby odpowiedzieć pani na pytanie konieczna jest kliniczna ocena pani stanu zdrowia oraz znaczne poszerzenie wywiadu odnośnie do pani dolegliwości. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Opisane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i krążków międzykręgowych niekoniecznie muszą być istotne klinicznie (dużo opisywanych zmian nie wywołuje objawów u pacjentów), a ewentualne postępowanie/leczenie zależy głównie od współwystępujących objawów.