O czym świadczy wynik badania gastrologicznego 70-latka?

Proszę o opinie badania. Przełyk bez zmian, wpust na wprost i inwersji lużny. Linia Z regularna położona na górnej granicy fałdów błony śluzowej żołądka. Żołądek podatny na rozdymanie, jeziorko śluzowe przejrzyste. Trzon i sklepienie żołądka prawidłowe., antrum bladoczerwone z pasmowatymi zaczerwieniami, pobrano hist-pat z tej okolicy. Odżwiertnik kształtny opuszka XII czysta, część pozaopuszkowa bez zmian. Test ureazowy (-) ujemny

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Opis nie wskazuje na znaczącą patologię w obrębie żołądka. Należy poczekać na wynik badania histopatologicznego.