O czym świadczy wynik badania histopatologicznego u 61-letniej osoby?

Rozpoznanie histopatologiczne: carcinoma clarocellulare M-8312/3 carcinoma clarocellulare renis nuclear grade II magnitudinis 4x4 - pT1 nadnercze sine neoplasmate. Proszę mi powiedziec co oznacza takie rozpoznanie i jakie sa rokowania. dziękuję

Wynik histopatologiczny wskazuje na rozpoznanie złośliwego raka jasnokomórkowego nerki we wczesnym stopniu zaawansowania. Rokowanie pacjenta zależy od różnych czynników i nie jest możliwa taka ocena bez dodatkowych wyników.