O czym świadczy wynik D-dimerów 777,00?

Witam robiłam badanie d dimer wynik 777,00czy to coś poważnego

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik rzeczywiście przekracza normę, ale sam taki wynik nie stanowi rozpoznania. Dopiero przy obecności objawów i dodatnim wyniku można podejrzewać dane schorzenie. D-dimery powyżej normy występują przy DIC, ostrym zespole wieńcowym, przy reakcji zapalnej, ciąży, żylnej chorobie zakrzepowo - zatorowej i wielu innych stanach.