O czym świadczy wynik EEG 10-letniego dziecka?

Dzień dobry prosiła bym o pomoc w interpretacji wyników EEG głowy dziecka 10lat badanie wykonane z powodu bólu głowy. Opis badania: zapis wykonano w czuwaniu. Rytm alfa symetryczny, dość regularniy 8-9-10c/sek o ampl do 110uV. Na tym tle w odprowadzeniach skroniowo-ciemieniowo-centralnych obustronnie rejestrują się nieliczne pojedyncze fale ostre o ampl. tła i nieco wyższej od tła. R.Z.obecna.FS nie zmienia zapisu.HV nasila w/w zmiany. Orzeczenie: zapis z niewielkimi zmianami zlokalizowanymi. Proszę o odpowiedź wizytę mamy dopiero w lipcu u lekarza.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten może być interpretowany jedynie w odniesieniu do całościowego obrazu neurologicznego pacjenta.