O czym świadczy wynik EEG 12-latka?

Nieprawidłowy zapis EEG opis badania: w odprowadzeniach ciemieniowo-skroniowych widoczna jest dość liczna , niezbyt regularna czynność 9-12Hz do 40-70 uV. Reakcja zatrzymania niewidoczna.W okolicy czołowo-skroniowej(szczególnie przedniej i środkowej skroni) obustronnie z przewagą po stronie lewej rejestruje się liczne pojedyncze,grupy lub serie fal wolnych3,5-4-7 Hz o amplitudzie 50-80 u7V. Aktywacje: fotosymulacja i szczególnie hiperwentylacja nasilają ich występowanie. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy ze zmianami w okolicy czołowo-skroniowej(szczególnie przedniej i środkowej skroni )obustronnie z przewagą po stronie lewej w postaci opisanych fal wolnych theta,nasilającymi się w czasie aktywacji,szczególnie hiperwentylacji.W odprowadzeniach tylnych mózgu czynność alfa jest zachowana ,niezbyt regularna. Badanie wykonano bo było potrzebne na treningi sportowe. Chłopiec 12 lat

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik tego badania może być interpretowany jedynie w odniesieniu do całościowego obrazu neurologicznego pacjenta. Proszę skonsultować się z neurologiem dziecięcym.