O czym świadczy wynik gastroskopii u 34-letniego mężczyzny?

Witam proszę o interpretacji gastroskopii. Endoskop wprowadzono do pozaopuszkowej części części dwunastnicy. Jelito dostępne w badaniu , bez zmian, opuszka czysta. Odżwiernik drożny, okrągły, w atrum sluzówka zaczerwieniona, pobrano wycienek na test uerazowy, wynik slabo dodatni. W inwersji obejrzano dno, trzon i krzywizny zołądka. W dnie sluzówka zaczerwieniona ze wzmożonym rysunkiem naczyniowym. Bez cech endoskopowych przepukliny rozworu przełykowego. Linia Z regularna , przełyk bez paologii. Czy opis świadczy zapaleniu żołądka ? Czy jest to zapalenie lekkie czy bardziej nasilone?Jakie leczenie zastosować? Czy w tym przypadku możliwe jest leczenie naturalne ? Z góry dziękuje.

Lek. Paweł Szadkowski

Na dokładną diagnozę niestety musi Pan poczekać na wynik histopatologiczny. Opisywane zmiany mogą jednak wskazywać na niewielki stan zapalny, możliwe, że spowodowany infekcją Helicobacter pylori. Leczenie zależy od wyniku hist-pat (czy bakteria rzeczywiście jest, czy jej nie ma), dlatego proszę spokojnie poczekać na wynik i z nim udać się do lekarza.