O czym świadczy wynik kolonoskopii 66-latki?

Po kolonoskopi. Stwierdzono u mnie. Błona sluzowa jelita grubego gładka błyszcząca z widoczna siatką naczyń bez krwawienia samoistnego i kontaktowego,w odbytnicy widoczne drobne polipy 2-3 mm5 usunięto. Jak mam po tym zabiegu dbać o rany po usunięciu tych polipuw i czy grożi mi rak? Dziękuję za odpowiedzi.

Szanowna Pani, należy poczekać na wynik badania histopatologicznego. Ubytki po polipach szybko powinny się zasklepić, dlatego też dodatkowe czynności nie są wymagane