O czym świadczy wynik opisu wycinków z jelit?

hist-pat: "Fragmenty blony sluzowej jelita grubego z obecnoscia przewleklego, niespecyficznego stanu zapalnego' - czy takie rozpoznanie swiadczy o nieswoistym zapaleniu jelit? O czym swiadczy brak informacji szczegolowych o zmianie struktury blony sluzowej? Czy stan zapalny zostal wywnioskowany w zwiazku z przerostem zlych bakterii w tychże fragmentach? Czy brak szczegolowego opisu struktury blony sluzowej jelita to zaniechanie patomorfologa? Jak szperam po roznych portalach, widze ze wszyscy maja dluzsze opisy i wyjasnienie czemu w blonie jest proces zapalny.. Jak interpretowac ten wynik? Badanie endoskopowe, wykazalo co prawda zmiany zapalne, co sugerowalo lekarzowi mikroskopowe zapalenie, ale chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej. Jak rozumiec ten opis wycinkow?

Szanowny Panie, opis jest zbyt skąpy plus nie podał Pan żadnych danych klinicznych, abym mógł go zinterpretować