O czym świadczy wynik RTG 37-latki?

Witam. Bardzo proszę o pomoc i wytłumaczenie opisu zdjęcia RTG Na zdjęciach AP i profilowym odcinku lędźwiowo-krzyzowego kregoslupa widoczne jest zweženie przestrzeni miedzykreowych LVL4.LA/L5 oraz LS/SI, bodące objawca pośrednim destrukcji tarczy międzykregowych. Stan po złamaniu kompresyjnym trzonu kręgu L4. Metaliczny cien Sruby w rzucie u zonu kregu LS. Kose krzyżowa o ustawieniu w normie. Lordoza ledzwiowa nieco splycona Niewielkie obniżenie przestrzeni t miedzykregowych na szczycie kyphozy piersiowej). Dyskretny odczyn proliferacyjny wyrażony ostcofitozą brzczną na krawedziach trzonów kregów. Niewielkie prawostronne wyboczenie ndcinka Th kręgosłupa

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być powodem dolegliwości bólowych. Proszę skonsultować się z ortopedą.