Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy wysoki poziom insuliny?

Jaka jest norma insuliny? Badania wykazały że: Insulina 0 - 5,6 Insulina 30 - 29,5 Insulina 60 - 100,3 Insulina90- 19,5 Insulina 120- 40,8 Bardzo proszę podanie norm insuliny w poszczególnych odstępach czasowych. O czym świadczy u mnie wysoki poziom insuliny? Zdiagnozowano u mnie hiperinsulinemię oraz zespół policystycznych jajników (wysoki poziom androgenów 7,7).
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Szanowna Pani, nie ma jednoznacznie uznanych norm stężenia insuliny w podanych przez Panią przedziałach czasowych, mam rozumieć, że jest to czas po wypiciu glukozy? Ilu? Nie podaje Pani również jednostek w jakich otrzymała Pani wyniki, z tego powodu trudno nawet podać normę insuliny na czczo.
Hiperinsulinemia jest typową składową zespołu policystycznych jajników. Świadczy o tym że Pani trzustka musi wydzielić odpowiednio dużą ilość insuliny, aby zmetabolizować podaną glukozę. Tkanki obwodowe - mięśnie, wątroba - są "oporne" na działanie insuliny i aby zużyły glukozę stężenie insuliny, która jest do tego konieczna, musi być wyższe.

Diabetolog, autor wielu prac naukowych poświęconych diabetologii i nadciśnieniu tętniczemu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy