O ile może przesunąć się owulacja?

Czy owulacji może przesunąć się o 2 tygodnie ? Mam 21 lat, miesięczkuję regularnie, od kilku miesięcy okres zawsze pojawiał się co 30 dni. 23 września powinnam dostać okres, jest 28 września i dalej nic. Dodam,że w tym miesiącu kochałam się tylko 19 i 20 września czyli 3-4 dni przed planowaną miesiączką. Oczywiście byliśmy zabezpieczeni. Owulacja powinna wystąpić w okolicach 9 września czy możliwe ,że mogła sie przesunąć aż do 19-20? Wykonałam już dwa testy ciążowe oraz badanie krwi na poziom beta hcg w krwi na polecenie ginekologa, jednak nic nie wykazały. Proszę o poradę.

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyn opóźnienia okresu może być wiele, nie musi to być ciąża. Mógł to być stres, dieta, nadmierny wysiłek fizyczny i wiele innych.