O jakich chorobach mogą świadczyć zmiany naczyniopochodne?
Witam. Robiłam badanie rezonans magnetyczny głowy i chciałam zapytać o jakich chorobach mogą świadczyć zmiany naczyniopochodne??? Wynik dokładnie taki: W istocie białej obu polkul mózgu widoczne drobne nieliczne nieco rozproszone ogniska neurodegeneracji naczyniopochodnej st 0-1 wg Fazekasa??? Dodam gdyż mam bóle głowy od lat i zawroty oraz omdlenia i utraty przytomności. Czy mogą być spowodowane tym co wyszło??? Eeg głowy w normie, echo serca niedomykalnosc zastawki trójdzielnej, mitralnej 1 stopnia. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani, zmiany naczyniopochodne oznaczają, że w obrębie tkanki nerwowej doszło do niedokrwienia w wyniku patologii w obrębie w obrębie naczyń krwionośnych. Przyczyny mogą być różne, jak mikrozatory czy zapalenia naczyń