Obawiam się, że to depresja

Mam 20 lat. Jestem mężczyzną. Od kilku miesięcy odczuwam ciągły smutek i brak sensu w tym co robię. Czasami stan ten mija,ale po krótkim czasie wraca.Do tego dochodzi chęć bycia w samotności. Nie chodzę na żadne dyskoteki, praktycznie nie mam przyjaciół, czuję się mało atrakcyjny. Ostatnio zaczęły nachodzić mnie myśli samobójcze. Obawiam się, że to depresja, ale wstydzę się iść do psychiatry. Proszę o pomoc.

Witam!

Bardzo namawiam Pana do wizyty u psychologa! To nic wstydliwego, a dlaczego ma Pan się męczyć przez kolejne miesiące? Na pewno zauważył Pan, że nie radzi sobie z tym uczuciem i nie daje rady samotnie się z nim zmierzyć. Nie można tak dalej żyć! Nie pomoże żadna porada internetowa, tylko kontakt z człowiekiem, który ma doświadczenie.

Potrzeba tylko odrobiny wysiłku - pokonania zawstydzenia, by mógł Pan skorzystać z pomocy i znów był sobą. Wierzę, że sobie Pan poradzi!

Trzymam kciuki i gorąco pozdrawiam,
Ula Bieniek