Obawy przed śmiercią i smutek

witam od jakiegoś czasu placze jak np. jest smutna muzyka mysle o śmierci bliskich mam obawy przed nowotworem boje się śmierci ostatnio zdarza mi się ze nagle robi mi się slabo nogi miekna zawroty glowy i od razu chce mi się spac ogolnie jestem osłabiony i senny czy mohlo się to nasilić ze np. teściu ma raka złośliwego i np. o tym stale mysle czy może cos się rozwija nieraz zasne jadac samochodem nawet raz stanelem na czerwonym i zasnalem cukier w krwi ok ciala ketonowe w moczu 5 dziekuje

Pozdrawiam,
Katarzyna Binder

Witam,
zachęcam Pana do paru wizyt u psychoterapeuty. Jak najbardziej lęki przed śmiercią czy chorobą mogą się rozwinąć pod wpływem obserwacji lub informacji o poważnej chorobie kogoś z rodziny, bliskiego.
Do tego, jest Pan w wieku gdzie do człowieka dochodzi informacja, że nie będzie wieczny, a śmierć jest realnym następstwem końca życia.Zaczynamy na siebie patrzeć inaczej, przez pryzmat wieku i to upływającego.
Można tym zatruć sobie życie i całą z niego radość lub można czerpać z niego to co najlepsze, to kwestia wyboru.
Kolejne lata naszego życia mogą być nieraz bardziej udane niż jego początki, na co mamy niezbite dowody obserwując niektórych ludzi w naszym wieku ale i również już mocno sędziwych.
pozdrawiam
Beata Jaszczak