Obciążanie biodra po wypadku komunikacyjnym

Witam, mój brat miał w niedzielę ciężki wypadek. Został potrącony przez samochód i m.in. jak to określił lekarz "wypadło mu biodro". Na szczęście nie było żadnych złamań czy pęknięć, biodro zostało nastawione, pacjent położony ale kilka godzin po zabiegu kazano mu ta noga poruszać a w poniedziałek lekarz kazał bratu stawać o kulach i próbować chodzić. Zastanawiam się dlaczego? Czytając opis leczenia kończyna powinna zostać na wyciągu. Co w sytuacji gdy doszło do uszkodzeń naczyń krwionośnych?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością Brat miał wykonane badania obrazowe po urazie. Stąd też lekarze wiedzieli m.in iż nie doszło do złamań czy pęknięć. Oczywiście możliwy jest obrzęk, stan zapalny ale nie dyskwalifikuje to pacjenta od prób podejmowania chodzenia.