Obecność ciał ketonowych w moczu

jestem w 30 tygodniu ciąży w badaniu moczu mam ciała ketonowe 1,5mmol/l( ) obecnie ,dwa tygodnia temu było ich0,5.czy rosnący wynik świadczy że coś jest nie tak?

Małgorzata Panek

Wzrastająca ilość ciał ketonowych może świadczyć o nieprawidłowej diecie, gorączce, infekcji czy też cukrzycy. Konieczna byłaby ocena tolerancji glukozy (zwyczajowo wykonywana w 24-28 tyg.ciąży)
Proszę udać się z wynikami badań do ginekologa.
Pozdrawiam