Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obecność guza kąta mostowo-móżdżkowego

Tydzien temu u mojej mamy stwierdzone ze ma guza kata mostowo mózdzkowego czeka na operacje 6 tyg poniewaz ma bardzo niskie TSH niestety z dnia na dzien jest coraz gorzej nie mowi calymi dniami spi nie funkcjonuje sama prawidlowo jak mozna pomoc mamie zebys wczesniej odbyla sie operacja lub czy jest jakies inne rozwiazanie?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Lek. Irena Oryńska Neurolog
60 poziom zaufania

Nie jest to długi termin jak na operacje neurochirurgiczną i trzeba koniecznie poprawić pracę tarczycy ażeby uniknąć komplikacji kardiologicznych, pozdrawiam.

0

Guz kąta mostowo móżdżkowego rośnie bardzo powoli, i przez 6 tygodni jego wielkość w zasadzie się nie zmieni, więc nie ma powodów do obaw.
Problem leży w niedoczynności tarczycy, i z tego wynikają objawy, które Panią niepokoją. Neurochirurg słusznie postępuje czekając ,aż "unormują się "poziomy hormonów tarczycy. W tej sytuacji operacja mogłaby być niebezpieczna dla życia
Tarczyca jest gruczołem, który wpływa na gospodarkę całego organizmu i wszelkie zburzenia jej czynności pogarszają jego funkcjonowanie a skrajna nadczynność i niedoczynność jest stanem zagrożenia życia.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy