Obecność Helicobacter pylori i złe wchłanianie w wyniku gastroskopii a zaburzenie flory jelit

Proszę o pomoc. Gastroskopia wykazała obecność helicobacter i złe wchłanianie, ale badanie histopatologiczne błony śluzowej z dwunastnicy nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Zatem, czy możliwe jest zaburzenie flory jelit ? jeżeli nie to czy jest w ogóle sens zażywanie probiotyków?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastronomia. Oprócz probiotykow konieczne jest wdrożenie eradykacji bakterii H. Pyroli.

Witam. Jeśli wynik badania histopatologicznego jest prawidłowy raczej nie ma potrzeby zażywania jakichkolwiek preparatów. Powinien go jednak ocenić lekarz który będzie miał możliwość skorelowania go z ewentualnymi objawami klinicznymi.