Obecność leukocytów w moczu u 4-latki

Pani Doktor bardzo proszę o odp.Moja córka 4 latka bez przerwy ma leukocyty w moczu.Nie można się ich pozbyć ,ostatnio też robiliśmy badanie moczu i wyszły leukocyty 6-8,niby nic ale mała wieczorem jak zwykle dostała gorączki.Wcześniej miała dożylnie biofuroksyn , bo był bardzo silny stan zapalny,posiew był robiony-czysto.Tylko ostatnio też zauważyłam jakby grzybica z pochwy,może to od antybiotyku ale leki osłonowe oczywiście dostawała.bardzo proszę o odp.bardzo się martwię o córeczkę.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie ma Pani powodów do niepokoju. Leukocyty to białe krwinki, których poziom podwyższa się w związku z reakcją zapalną organizmu. Ich nieznacznie podwyższona ilość może wynikać z samej gorączki, przyjęcia antybiotyku oraz obecności zakażenia. Silny stan zapalny o którym Pani wspomina również może mieć odzwierciedlenie w wyniku badania moczu. Radzę powtórzyć oznaczenie za około miesiąc kiedy córeczka całkiem dojdzie do siebie. Pozdrawiam.