Obecność leukocytów w moczu u 4-latki

Pani Doktor bardzo proszę o odp.Moja córka 4 latka bez przerwy ma leukocyty w moczu.Nie można się ich pozbyć ,ostatnio też robiliśmy badanie moczu i wyszły leukocyty 6-8,niby nic ale mała wieczorem jak zwykle dostała gorączki.Wcześniej miała dożylnie biofuroksyn , bo był bardzo silny stan zapalny,posiew był robiony-czysto.Tylko ostatnio też zauważyłam jakby grzybica z pochwy,może to od antybiotyku ale leki osłonowe oczywiście dostawała.bardzo proszę o odp.bardzo się martwię o córeczkę.
KOBIETA ponad rok temu

Prawidłowe odciąganie pokarmu

Jeśli po urodzeniu dziecka chciałabyś karmić piersią, dobrze jest opanować umiejętność odciągania pokarmu. Czy wiesz, jak to robić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Witam serdecznie,
Nie ma Pani powodów do niepokoju. Leukocyty to białe krwinki, których poziom podwyższa się w związku z reakcją zapalną organizmu. Ich nieznacznie podwyższona ilość może wynikać z samej gorączki, przyjęcia antybiotyku oraz obecności zakażenia. Silny stan zapalny o którym Pani wspomina również może mieć odzwierciedlenie w wyniku badania moczu. Radzę powtórzyć oznaczenie za około miesiąc kiedy córeczka całkiem dojdzie do siebie. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty