Obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych w 17. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 17 tyhodniu ciąży, bylam na wizycie u lekarza prowadzącego ciąże obwieścił mi że mam cytologie nie prawidłową, wypisal mi skierowanie do centrum onkologi w Bydgoszczy, jestem przerażona! Z badań wynika cos takiego:  -Obraz cytologiczny jest nieprawidlowy -Zmiany odczynowe i reparacycjne -Związane z zapaleniem -Obecność nieprawidlowych komórek nablonkowych -Dysplasia gradus mediocris (CIN II) Rozpoznanie wg systemu Bethesda: III B, HSIV, HPV, A I, C III, 1d

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Według mnie należy postąpić zgodnie z zaleceniem ginekologa. Istnieje ryzyko zmiany nowotworowej w obrębie szyjki macicy, lecz badanie cytologiczne nie jest badaniem ostatecznym - wskazana jest dalsza pilna diagnostyka.