Obecność plam w obrębie płuc u 60-letniej kobiety

Od ponad 2 lat mam plamy na plucach,najwieksza o srednicy 6 mm.Wykonana 4 razy,co pol roku,tomografia komputerowa pokazuje to samo.Plamki nie ulegaja zmianom.Jestem po zapaleniu pluc w 2012,to byla infekcja Chlamydia pneumonie.Lekarze w Danii nie wiedza,co to sa za plamki. Co sadzi polski lekarz?Choruje na chorobe refluksowa/przepukline zaworu przelykowego.Pozdrawiam Elzbieta Wilk

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety po samym takim opisie nie można ocenić co to mogą być za "plamki". Potrzebne jest obejrzenie badań tomografii komputerowych i ewentualna dalsza ocena. Pozdrawiam.

Są to najpewniej zmiany po przebytym zapaleniu (zmiany bliznowate). Jeżeli przez 2 lata nie powiększają się to nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia.
Wymagają jednak stałej kontroli