Obecność THC w moczu

Witam, mam problem, który wymaga natychmiastowej odpowiedzi. Dziś wieczorem/jutro rano, będę miał robione testy na obecność THC w moczu. Ostatnio paliłem w sylwestra, więc dziś mija 17 dzień. Wypaliłem wtedy niecałe 0,5, więc nie jest to sporo, a nawet nie miałem żadnych zajawek. Wcześniej rzuciłem palenie i był to wyskok okazyjny, prawdopodobnie trochę się podpaliłem przez alkohol i nie potrafiłem odmówić. Przed sylwestrem nie zapaliłem NIC przez jakieś 3 miesiące. Tak jak powiedziałem, 1 stycznia wypaliłem niedużo, więc to powinno też pomóc. Przez okres tych nieco ponad 2 tygodnie piłem dużo wody, więc też dużo moczu wydalałem z organizmu. Mam 177 cm i około 65 kg, czyli niedużo. Moje pytanie brzmi - jakie jest prawdopodobieństwo, że test na mocz wykryje obecność THC? Bardzo zależy mi na odpowiedzi, bo tak jak powiedziałem już dzisiaj lub jutro mam oddać mocz. W przyszłości nie zamierzam palić, więc to był wybryk. Przed okresem tych 3 miesięcy przerwy też paliłem okazyjnie, np. raz na dwa miesiące/miesiąc. Łącznie może z 6 razy. Słyszałem, że im mniej się paliło przed tym ostatnim zapaleniem, tym test mniej/krócej wykrywa, czy to prawda? I ostatecznie, czy bardziej opłaca mi się nasikać dziś wieczorem czy jutro rano (słyszałem, że rano mocz częściej wykazuje THC). Bardzo proszę o szybką pomoc!

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

THC może być wykrywalne w moczu do 3 tygodni.

Mocz poranny jest zazwyczaj wykorzystywany do badań ze względu na większe stężenie badanej substancji.

Pozdrawiam!