Obecność zmian zwyrodnieniowych na poziomie L5/S1 w postaci brzeżnych powyciągań krawędzi trzonów kręgowych

Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo - krzyżowego wykazuje obecność zmian zwyrodnieniowych na poziomie L5/S1 w postaci brzeżnych powyciągań krawędzi trzonów kręgowych. Na poziomie L5/S1 stwierdza się pośrodkowo - lewoboczną przepuklinę krążka międzykręgowego, który uciska na worek oponowy i lewy korzeń nerwowy. Krążek na tej wysokości wykazuje degeneracyjne obniżenie sygnału. Trzon kręgowy L5 jest przesunięty ku tyłowi względem S1 o około 4 mm. Prawie poziome ustawienie kości krzyżowej.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem gdyż najprawdopodobniej wskazane będzie wykonanie zabiegu operacyjnego.