Obfite krwawienia podczas wypróżniania

Witam, rok temu udałam się do proktologa w związku z obfitymi krwawieniami w trakcie wypróżniania. Doktor stwierdził, że "hemoroidy w porządku, jest mały polip, jest mała ranka, nic się nie dzieje". Otrzymałam czopki oraz maść. Jednak kuracja nie do końca podziałała - do ww. problemów doszły zatwardzenia (wypróżniam się regularnie, jednak stolec jest bobkowaty, przez co nie mogę wypróżnić się do końca), czasem pojawia się śluz, a krwawienie raz jest mniejsze, raz większe. Co należałoby zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie w tym momencie konieczna jest ponowna wizyta u lekarza. Hemoroidy to problem często przewlekły, nawracający pomimo leczenia.