Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obfite krwawienie w czasie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Rozpoczynam 4 opakowanie tabletek (tabletki z najniższą dawką hormonów) po 7-dniowej przerwie. Przy każdym opakowaniu przy 20 dniu cyklu (20 tabletce) występowało u mnie plamienie/krwawienie. Przy trzecim opakowaniu krwawienie też rozpoczęło się 20 dnia cyklu i trwało 8 dni (zawsze około 5 dni) i przez większość czasu było to krwawienie tzw. żywą krwią. Tabletki przyjmuję bardzo regularnie i na pewno o żadnej nie zapomniałam. Nie brałam antybiotyków. Jedynie vitapil, furaginum i clotrimazolum w maści. Czy mam powody do zmartwień?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Podczas przyjmowania pierwszych kilku opakowań tabletek antykoncepcyjnych, często występują tego typu krwawienia. Zwykle efekt ten mija po wybraniu 4-5 blistrów albo prędzej. Powinna Pani więc odczekać jeszcze trochę, być może tak też będzie w Pani przypadku. Gdyby jednak po 6 opakowaniach krwawienia śródcykliczne nadal występowały, powinna Pani pomyśleć o zmianie na preparat z większą dawką estrogenu. Trzeba będzie porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Stosowane przez Panią dodatkowo leki i suplementy diety nie wpływają na skuteczność tabletek ani nie powodują krwawień podczas ich stosowania.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy