Obfite owłosienie na plecach, karku, ramionach i czole oraz powolny wzrost u 19-miesięcznego dziecka

Moj syn ma 19 miesiecy i od urodzenia ma dosc obfite owłosienie na plecach karku ramionach,czole a od jakiegos czasu wydaje mi sie ze tych wloskow jest wiecej.co dziwniejsze wlosy na glowie rosna mu powoli i sa dosc rzadkie.niepokoi mnie rowniez to ze dziecko powoli rosnie, w chwili urodzenia mial 56cm a w tej chwili ma 78 cm wzrostu. Czy ten nadmiar owlosienia i powolny wzrost moze swiadczyc o jakiejs chorobie? Czy dziecko powinien zbadac endokrynolog czy moze inny specjalista?

Wskazana badanie rtg kości nadgarstka celem oceny wieku kostnego( pisze Pani o małym wzroście) i konsultacja endokrynologa.
Być może trzeba będzie wykonać pogłębiona diagnostykę w tym ocenę funkcji nadnerczy.Ale decyzje o panelu niezbędnych badań diagnostycznych podejmuje specjalista.

Pozdrawiam ciepło