Objadanie się z powodu stresu i nerwów

Jak przestac objadac sie z powodu stresu i nerwow.niepokoi mnie rowniez ciagla chec na slodycze,i ogromny apetyt odrazu po obfitym obiedzie.mam juz otylosc 2 stopnia nie potrafie sobie z tym poradzic.moze brak mi jakiejs witaminy badz czegokolwiek ,moze jakies badania ? Dodam tylko ze karmie piersia roczne dziecko nie moge brac odchudzajacych suplementow.

Aleksander Ropielewski

Potrzeba Pani pomocy dietetyka, a być może również psychologa. Potrzebna jest chęć do zmiany diety i konsekwencja w realizacji planu. Zamiast słodyczy proponuję jabłko lub marchewkę oraz unikanie produktów przetworzonych i słodkich napojów.

Witam,

objadanie się w sytuacji nerwowej jest wypracowanym przez organizm sposobem radzenia sobie ze stresem. By tego zaprzestać, trzeba wypracować inne metody walki ze stresem. Proszę zastanowić się nad tym, co takiego (oprócz jedzenia) sprawia Pani przyjemność i pozwala się zrelaksować, może być to np. słuchanie muzyki, ulubiona książka czy gorąca kąpiel.

Jeśli chodzi o apetyt na słodycze, to można go zmniejszyć wprowadzając do diety produkty bogate w chrom, należą do nich: płatki owsiane, kasza gryczana, kasza pęczak, chude mięso, ryby, owoce morza, jabłka, jajka, pełnoziarniste pieczywo, zielony groszek, brokuły, kiełki pszenicy oraz zioła.

Pozdrawiam.