Straszny płacz córki podczas trzymania jej na rękach

Moja 2,5-miesięczna córeczka, gdy tylko biorę ją na ręce, pręży się i zaczyna potwornie płakać. Wręcz krzyczeć. Czasem towarzyszy temu wkładanie piąstki do buzi i wygląda na to, że sobie próbuje ją "gryźć". Czy to może być objaw autyzmu? Dodam, że normalnie nawiązuje kontakt wzrokowy, często się uśmiecha, guga, jednak ta niesamowita niechęć do kontaktu fizycznego potwornie mnie niepokoi. Proszę o odpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam serdeczne.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Opisywane objawy są bardzo niepokojące, dlatego radzę jak najszybciej skonsultować problem z lekarzem neurologiem. Przy autyzmie występują dodatkowe objawy, dziecko bardziej interesuje się zabawkami niż nawiązaniem kontaktu wzrokowego z rodzicami, nie wyciąga do nich rączek, patrzy w jeden punkt, sprawia wrażenie nieobecnego. Pani córeczka przejawia jedynie ten jeden objaw wyizolowany. Przyczyną zachowania dziecka może być zupełnie inny problem neurologiczny.

Pozdrawiam serdecznie.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trudni powiedzieć z czego wynika takie zachowanie dlatego w pierwszej kolejności proponuję wizytę u neurologa dziecięcego.
Pozdrawiam AM