Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy ciążowe przy negatywnym teście ciążowym

Witam. Mam taki pytanie.
Otóż ostatnią miesiączkę miałam 8 lutego. Kochałam się z mężem 17 i 18 lutego i jeszcze 4 marca bez zabezpieczenia, kolejna miesiączka wypadała na 7 marca (28 dni tak miałam zawsze), jednak dostałam jej 5 marca, ale krwawienie było słabe i już dziś 8 marca koniec, a zawsze miałam dość obfite i trwały 4-5 dni. A 4 marca robiłam test i niby wyszedł negatywny, ale na nim było, że należy wykonać w dniu spodziewanej miesiączki.
Dodam, że tak od końca lutego mdliło mnie i bolał trochę brzuch jak na miesiączkę i odrzucało mnie od kawy.
Proszę o pomoc, bardzo bym chciała zajść w ciążę.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Bardzo możliwe, że doszło do zapłodnienia. W tak wczesnym okresie ciąży testy domowe często dają wynik fałszywie negatywny. Proponuję powtórzyć test po kilku dniach lub wykonać test z krwi (badanie stężenie betaHCG we krwi, można je wykonać w prawie każdej przychodni). Niezbyt intensywne plamienia mogą pojawiać się w pierwszym trymestrze ciąży, szczególnie w terminach, w których pojawiałby się miesiączki, i zwykle nie stanowią powodu do niepokoju.
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy