Objawy cukrzycy u niemowląt

Witam. Jak objawia sie cukrzyca u niemowląt ? Pytam chociaż moze przesadzam ale mój pół roczny syn sporo pije płynów,nie wybrzydza czy to sok czy woda czy herbatka ... Oby było mokre, sporo siusia (bo duzo pije) i czesto drzemie w dzien około 3 razy. Wydaje sie to normalne i prawidłowe jednak chciałabym wiedzieć czy powinnam to sprawdzic ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dla pewności warto wykonać oznaczenie poziomu glukozy we krwi. Nie mniej jednak u niemowlaka może być to jak najbardziej prawidłowe zachowanie.