Objawy depresji i rozbicie spowodowane stresem a stosowanie Kalms

czy środki typu Kalms brane codziennie pomogą w względnie normalnym funkcjonowaniu przy objawach depresji i rozbicia spowodowanego stresem? dodatkowo chodzę do psychologa. codziennie czuję osłąbienie, nogi jak z waty zawroty głowy i czuję się jakbym miał za chwilę zemdleć. dodatkowo odczuwałem/odczuwam lęk przed lękiem i zasłąbnięciem w tramwaju/autobusie czy pociągu. dodatkowo po braniu tabletek zacząłem odczuwać trudności w prowadzeniu pojazdu- uczucie chwiania, obniżona koncentracja.

Witam Pana,
czy wspominał Pan o tym psychologowi, z którym Pan pracuje? W Pana sytuacji wskazana byłaby konsultacja psychiatryczna, aby lekarz dobrał odpowiednie leki. Ponadto zalecałabym podjęcie psychoterapii u certyfikowanego psychoterapeuty, bowiem leki na pewien czas pomogą, ale nie rozwiążą Pana kłopotu.

Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak

Pytanie czy to depresja czy raczej nerwica (na co wskazywałby lęk)? Może także warto skonsultować się z psychiatra, czy nie włączyć wspierająca farmakoterapii? Lekarz najlepiej będzie potrafił doradzić środek, dawkę i czas stosowania. Wszystko jednak zalecałabym omówić ze swoim terapeutą i razem podjąć decyzję.