Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy depresji, myśli samobójcze i trudności związane z mówieniem o swoim samopoczuciu

Witam, Chciałabym zapytać się w jaki sposób zwrócić się do kogoś o pomoc. Od dłuższego czasu mam objawy depresji, mianowicie obniżony nastrój, niska samoocena, zrywanie kontaktów ze znajomymi, brak chęci do życia i spadek aktywności. Oprócz tego mam myśli samobójcze i już nie potrafię sobie z nimi radzić. Rodzina zauważa, że coś jest ze mną nie tak, ciągle chodzę smutna, ale chyba nie przyjmują do wiadomości tego że mogłabym mieć depresję. Boję się im o tym mówić i chyba nie potrafię.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy możemy się pozbyć kompleksów?

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry i psychologa. Np w Poradni Zdrowia Psychicznego. Do lekarza psychiatry nie trzeba skierowania. Psychoterapia i (ewentualnie) farmakoterapia pozwolą Pani poradzić sobie z depresją.
Dodatkowo będzie można skorzystać z psychoedukacji i wsparcia dla rodziny pacjenta.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam, proszę zgłosić się do psychoterapeuty który pomoże rozwiązać Pani problemy. Można też skierować uwagę na czytanie książek, taniec, bieganie, pływanie, rower, przebywać dużo na świeżym powietrzu. Przestać zadręczać się czarnowidztwem a zająć się tworzeniem myśli radosnych i twórczych.
Pozdrawiam, Alicja M.Jankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy