Objawy depresji, myśli samobójcze i trudności związane z mówieniem o swoim samopoczuciu

Witam, Chciałabym zapytać się w jaki sposób zwrócić się do kogoś o pomoc. Od dłuższego czasu mam objawy depresji, mianowicie obniżony nastrój, niska samoocena, zrywanie kontaktów ze znajomymi, brak chęci do życia i spadek aktywności. Oprócz tego mam myśli samobójcze i już nie potrafię sobie z nimi radzić. Rodzina zauważa, że coś jest ze mną nie tak, ciągle chodzę smutna, ale chyba nie przyjmują do wiadomości tego że mogłabym mieć depresję. Boję się im o tym mówić i chyba nie potrafię.

Witam, proszę zgłosić się do psychoterapeuty który pomoże rozwiązać Pani problemy. Można też skierować uwagę na czytanie książek, taniec, bieganie, pływanie, rower, przebywać dużo na świeżym powietrzu. Przestać zadręczać się czarnowidztwem a zająć się tworzeniem myśli radosnych i twórczych.
Pozdrawiam, Alicja M.Jankowska