Objawy długotrwałej depresji

Witam jestem kobietą mam 57 lat i objawy długotrwałej depresji brak chęci do czegokolwiek szarość brak koncentracj od 3 dnibiorę rano lek Seronil 10 mg i deprexolet 30 mg 0,5 tabl wieczorem czuję się po nich tragicznie senna rozbita zaburzenia psychoruchowe jak piana czy to normalne?

Witam
Każdy lek może wywołać działania uboczne,
co w dużej mierze zależy też od wrażliwości
osobniczej pacjenta.
Powinna to Pani skonsultować z lekarzem.
W terapii depresji stosuje się dwa podstawowe
środki: leki oraz psychoterapię.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko
objawy, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Droga Pani,
Leki psychotropowe na początku przyjmowania mogą powodować gorsze samopoczucie. Pierwszych efektów można się spodziewać dopiero po dwóch tygodniach stosowania a nawet do miesiąca. Gdyby Pani stan nie uległ by poprawie sugerowałabym ponowny kontakt z psychiatrą.

Każdy lek może mieć skutki uboczne - tak jest i w tym wypadku. Proszę pamiętać, że główną metodą leczenia depresji powinna być psychoterapia. Namawiam do jej podjęcia. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Z jednej strony leki mają pomóc Pani lepiej funkcjonować, a z drugiej skutki uboczne ich stosowania utrudniają życie. Na początku tak jest. Jeżeli objawy po czasie nie ustąpią, proszę skontaktować się z lekarzem w celu zmiany leku. Dodatkowo warto byłoby wspomóc proces leczenia farmakologicznego, leczeniem psychoterapeutycznym, aby popracować nad lepszym radzeniem sobie w sytuacjach trudnych. Często jedno bez drugiego nie może istnieć.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska