Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy jaskry. Czy warto iść do lekarza?

Dzisiaj poczytałem sobie to i owo o jaskrze, i mam pewne pytanie. Około 2 lata temu przed oczami latała mi plamka, która pogarszała ostrość widzenia, po kilkudziesięciu minutach miałem również nudności oraz wymioty. Nie wiem, czy po takim czasie udać się do okulisty - warto? Boje się najgorszego, czyli że jaskry nie będzie można wyleczyć. Od pewnego czasu przed oczami również mam, hm, tęczówki oraz ból prawego oka (dokładnie od miesiąca). Na koniec dodam, że mam 15 lat.

MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Wzrost ciśnienia śródgałkowego a jaskra

Czym jest ciśnienie śródgałkowe? Jakie to ma wpływ na funkcjonowanie organizmu? I wreszcie co sprawia, że ciśnienie rośnie? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Takie objawy mogą być wynikiem jaskry. Jest to choroba, która potrafi przez wiele lat nie dawać objawów, dlatego koniecznie należy zgłosić się do okulisty. Paradoks polega na tym, że boi się Pan, że jaskry nie będzie można wyleczyć i dlatego zwleka z wizytą, ale im później zgłosi się Pan na leczenie, tym bardziej zmiany będą nieodwracalne. Słowiem, jeśli chce Pan uratować wzrok, niezwłocznie musi udać się Pan do okulisty.

Warto zauważyć, że te objawy nie muszą być wynikem jaskry. Na przykład migrena z aurą może dawać podobne.

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy