Objawy kolkowe u 8 - miesięcznego syna: jak mu pomóc?

Witam. Krótko po urodzeniu syna stwierdzono u niego nietolerancję laktozy na podstawie badania kału. Dziecko od tego czasu było na piersi i 3 posiłki na mleku dla alergików. W nocy spał, ale cały czas stękał, podnosił do pionu nóżki. W ciągu dnia też stękał, brał pierś, wyrzucał, tak też było w niektórych porach w czasie karmienia butelką. Po 4 miesiącach przeszliśmy tylko na mleko. Syn pił mleczko miesiąc, ale nie było żadnej poprawy. Pediatra zaproponował nam przejście na inne, żeby sprawdzić, czy dziecko nie jest uczulone na białko mleka krowiego. Mleko pijemy do dnia dzisiejszego wraz z dietą rozszerzoną, jemy również zupki, jarzyny, owoce. Byliśmy na konsultacji w Klinice Pediatrii i Gastroenterologii w Gdańsku. Robiliśmy badania i lekarze uważają, że dziecko jest całkowicie zdrowe i ma przewrażliwionych rodziców.  Syn do dnia dzisiejszego stęka całą noc, wierci się, pręży, krzyżuje nóżki, popłakuje, nie wiem co robić.

ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.
Trudno mi zająć stanowisko nie widząc dziecka, ani nie wiedząc jakie badania miało wykonane. Warto zwrócić uwagę, czy dziecko dobrze przybiera na wadze i prawidłowo się rozwija. Jeśli tak, świadczyłoby to o tym, że jest dobrze odżywiane i nie ma problemów z wchłanianiem pokarmów. Powinno mieć też wykonane testy alergiczne, jeśli podejrzewają Państwo alergię np na mleko krowie.
Herbatki dziecięce mogą pomóc na wzdęcia i uspokoić dziecko.
Jeśli dalej będą wątpliwości co do zdrowia dziecka, zawsze można skonsultować się z innym pediatrą.
Pozdrawiam.