Objawy odstawienne po Alproxie

Brałam przez 4 dni pół tabl. 0,25 Alprox. Po 3-dniowej przerwie, nie widząc żadnego efektu, poszłam do lekarza. Zwiększyła dawkę do całej tabletki 0,25. Brałam przez 5 dni, ale nie widziałam nadal jakiegoś super efektu (w dalszym ciągu budziłam się z rana, może ciut później niż wcześniej). Teraz znowu zrobiłam przerwę. I boję się, że spotkają mnie objawy odstawienne (np.padaczka). Możliwe jest, by po takim krótkim stosowaniu wystąpiły objawy odstawienne? (ostatnią tabletkę wzięłam 5 dni temu).

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Oczywiście nie można wykluczyć wystąpienia wspomnianych objawów, jednak zwykle jeżeli już coś pojawia się jako konsekwencja odstawienia to są to znacznie słabiej wyrażone objawy ogólne. Proszę pozostawać pod kontrolą lekarza.