Objawy podobne do ciążowych i brak miesiączki

Witam, mam lekkie obawy, czy nie jestem w ciąży. 5 lutego dostałam okres, 13 lutego kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, wyciągnął przed wytryskiem, ale niepokoi mnie ten płyn, który facet wydziela i to czy przy wyciąganiu nie spuścił się jednak odrobinę tam. Potem powinnam dostać okres i go dostałam w terminie spodziewanej miesiączki, czyli 1 marca (ale okres można dostać - nawet kiedy się jest w ciąży). Okres trwał tylko 2 dni, więc mnie to zaniepokoiło i kupiłam test i zrobiłam go 8 marca - wyszła 1 kreska. Więc powinnam być spokojna, ale nie jestem, ponieważ mam objawy ciąży, czyli: zmęczenie, częste oddawanie moczu, zawroty głowy, większy apetyt, wrażliwe piersi, wzdęcia i gazy. Moja następna miesiączka powinna wystąpić od 26 do 28 marca, a 23 marca zaczęłam krwawić skąpo, wydziela się śluz barwy brązowej, a czasami czerwonej. Nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć. Proszę o poradę i napisanie, czy jest możliwe, żebym była w ciąży? Może w złym momencie zrobiłam test ciążowy? Sama już nie wiem, co o tym mam myśleć:(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Może Pani ponowić test, teraz wynik z pewnością będzie wiarygodny. Jednak najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży - świadczy o tym negatywny wynik testu z 8 marca. Obecne objawy mogą wskazywać na zbliżającą się miesiączkę. Możliwe, że cierpi Pani na zaburzenia hormonalne lub też że obecne problemy (plamienia przed miesiączką, zmiana charakteru miesiączki) są związane z silną obawą przed ciążą. Jeżeli jednak wykluczy Pani ciążę, a nie pojawi się prawidłowej długości i obfitości miesiączka, powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, który skieruje Panią na badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!