Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy somatyczne nerwicy

Witam od jakiegoś czasu męczą mnie objawy somatyczne nerwicy typu uczucie kołatania serca w gardle jak zacznę o tym myślec zaczynam panikować i dalej to juz masakra trzęsę sie itp,myśle ze umieram, za jakiś czas to mija,moje pytanie jest takie czy np takie kołatania mogą sie pojawiać od tak? Czasami nie myśle o tym wcale a mi sie to przydazy i tak czasami kilka razy dziennie mam juz dosc czy to normalne ze to moze mnie męczyć bez większych emocji stresującej sytuacji?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Witam Panią. Najlepiej zająć się czymś interesującym i nie myśleć o tym kołataniu, bo sama Pani o tym piszę, że "jak zacznę o tym myśleć to objawy się nasilają". Więc wniosek jest prosty - proszę zająć się czymś innym, aby nie myśleć, np. zacząć uprawiać sport, znaleźć hobby lub inną pasję. Dobrze byłoby też zgłosić się do psychoterapeuty lub psychologa i nie opierać się na własnej wiedzy przy stawianiu diagnozy dotyczącej Pani zdrowia.

Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

0

Witam,
Bardzo często w zaburzeniach lękowych objawy somatyczne pojawiają się spontanicznie. Z Pani informacji nie wynika jednak czy nerwica została zdiagnozowana przez profesjonalistę czy jest to pewien rodzaj autodiagnozy ;). Proponuję zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty, który wytłumaczy Pani genezę Pani zaburzeń i zaleci właściwą w tym przypadku terapię.
Pozdrawiam

0

Witam,
z przesłanych przez Panią informacji nie wynika, czy rozpoznanie nerwicy zostało postawione przez lekarza, czy też Pani samodzielnie w ten sposób interpretuje doświadczane przez siebie objawy. Jeśli jest to diagnoza postawiona przez lekarza, zachęcam do rozważenia podjęcia oddziaływań w zakresie psychoterapii. Zaangażowanie w proces powinno z czasem zmniejszyć nasilenie symptomów. Z kolei, jeśli to tej pory nie konsultowała Pani kołatania serca z lekarzem przed podjęciem psychoterapii warto byłoby skonsultować się z lekarzem rodzinnym
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

0

Proszę udać się na konsultację z psychologiem, który będzie mógł postawić trafna diagnozę po osobistym kontakcie z panią. Z tego krótkiego opisu można by wnioskować, iż cierpi pani na ataki paniki. Lecz bez kontaktu ze specjalistą nie można tego jednoznacznie stwierdzić. Polecam udać się do psychologa poznawczo-behawioralnego. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy