Objawy zespołu abstynecyjnego

Nie odczuwam głodu alkoholowego natomiast odczuwam objawy zespołu abstynecyjnego. Nigdy nie byłem w ciągu, mam 25 lat, pije weekendowo. Moje pytanie to jak długo bedzie trwać depresja po alkoholu i nerwica? Czuje sie fatalnie, mam myśli samobójcze w internecie nigdzie nie piszą jakie są fazy odchodzenia od nałogu. nigdy nie czułem się zle nawet gdy nie pilem kilka tygodni a teraz czuje sie fatalnie (to mój piąty dzień na trzeźwo) i rozumiem że to koniec mojej przygody z alkoholem. Pomocy!

Witam,
Napisał Pan, że pije weekendowo, a następnie, że to Pana piąty dzień na trzeźwo.
Ważne jest, jak długo trwa Pana przygoda z alkoholem? czy pije Pan piwo, czy wino czy wódkę? a może wszystko co się da?
Alkohol , często jest stosowany jak lekarstwo na stres,po wypiciu napięcie znika, ale ten lek ma skutki uboczne, osłabia system nerwowy. Właśnie dlatego tak się Pan czuje po odstawieniu.
Jeśli to złe samopoczucie będzie się utrzymywać, doradzam wizytę u specjalisty. Może będą potrzebne leki wspomagające, a może psychoterapia, która nauczy Pana jak radzić sobie ze stresem i napięciem , jak , zamiast niszczyć własną wrażliwość alkoholem, wykorzystać ją do uzyskania komfortu psychicznego.
Pozdrawiam
Dorota Kotarska

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Powinien Pan udać się po poradę do Ośrodka leczeń uzależnień, są tam specjaliści, którzy udzielą Panu wszelkich informacji i w razie czego zaproponują specjalistyczną pomoc.
Życzę powodzenia i pozdrawiam
Agata Dusza