Obliczanie dni płodnych przy nieregularnych cyklach menstruacyjnych

Witam. Nie wierzę w kalendarzyki internetowe. Planujemy z chłopakiem dziecko. A nie bardzo potrafię obliczać dni płodne. Moje cykle są dość nieregularne.Czasem zdarzy się że okres mam regularny ale już w następnym miesiącu przesuwa się. Zatem chciała bym się dowiedzieć kiedy bedę miała teraz dni płodne. Okres w poprzednim miesiącu miałam 23 września.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obliczanie dni płodnych można dokonać za pomocą poniższej metody. Od najdłuższego cyklu odejmujemy 11 a od najkrótszego 18 dni i uzyskany przedział stanowią dni płodne.