Obniżanie poziomu glukozy za pomocą diety i ćwiczeń

Jestem mężczyzną 48 lat z nadwagą. Poziom cukru rano do 146. Czy mogę próbować obniżyć cukier dietą i ćwiczeniami czy już pora na leki?

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

O metodzie leczenia decyduje zawsze lekarz, który na podstawie dokładnych badań i wywiadu lekarskiego stwierdzi, czy wystarczy interwencja dietetyczna czy potrzebne będzie leczenie farmakologiczne. Wskazana jest poprawa nawyków żywieniowych oraz umiarkowana aktywność fizyczna, jednak mimo to powinien Pan zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam,
Klaudia Raczkowska