Obniżanie poziomu neutrofili u 6,5-miesięcznego dziecka

Witam, Mojej 6,5 miesięcznej córci spada poziom neutrofili. Pierwsze badania robiliśmy 14.10- poziom neutrofili 2,33 tys. Wtedy także podwyższony był poziom płytek krwi - 720. Badania powtórzyliśmy po miesiącu (14.11), neutrofile 1,55, płytki krwi 670. Dziś zrobiliśmy kolejne badania neutrofile 1,09, płytki krwi 470. Pozostałe wyniki badań w normie. Jaka może być przyczyna spadania ich poziomu ? Dodam, że przez 2miesiące (od 14.10 do 14.12) miała nebulizacje z Pulmicortu z powodu napadów kaszlu
Milena Lubowicz

Opisany poziom neutrofili nie jest jeszcze powodem do wielkiego niepokoju, na pewno wymaga kontroli i powtórzenia badania za około miesiąc.
Pozdrawiam