Obniżenie działania tabletek antykoncepcyjnych a wystąpienie owulacji

Witam! Jeśli działanie tabletek antykoncepcyjnych zostanie obniżone przez inne leki i jeśli wystąpi owulacja to przy 28 dniowych cyklach owulacja wystąpi koło 14 dnia cyklu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Owulacja występuje wtedy gdy nastąpi zmniejszenie stężenia hormonów. Nie jest to jednak określone iż akurat wystąpi to w 14 dniu.