Obniżenie krążka mk na poz. L3-4

Mam18 lat.Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu badania MR. Obniżenie krążka mk na poz.L3-4.Obniżenie sygnału T2 krążka mk na poz.L3-4 dehydratacja. Zmiany zwyrodnieniowe na sąsiadujących ze sobą krawędziach trzonów kręgów.Guzki Schmorla krawędzi trzonów . Na poz.th11-12-L1 widoczne niewielkie obwodowe, tylne uwypuklenie krążka mk. Ucisk worka oponowego.Zwężenie otworów mk obustronne. Na poz.L4-5 widoczne jest wyraźne obwodowe, tylnie uwypuklenie krążka Pozdrawiam Maja

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Muszę przyznać iż zmiany opisywane w badaniu u osoby w tym wieku z całą pewnością wymagają jak najszybszego podjęcia leczenia. Mowa tu o patologii o charakterze zwyrodnieniowo- przeciążeniowej, która w rezultacie powoduje ucisk na struktury nerwowe. Proszę zgłosić się do neurochirurga.