Obniżenie nastroju spowodowane brakiem pieniędzy

Witam. Mam 22 lata, jestem mamą małego dziecka. Od dłuższego czasu (mianowicie od paru miesięcy) dzieje się ze mną coś złego. Otóż jestem przygnębiona, rzadko się uśmiecham, zaniedbuję pracę w domu, zaniedbuję dziecko i męża i inne ważne sprawy. Boję się krytyki innych ludzi, dlatego omijam wyjścia poza dom. Myślę, że jest to spowodowane ciągłym brakiem pieniędzy (obecnie nie mamy na pieluchy i na mleko dla dziecka - tak jest co miesiąc, że tydzień do wypłaty nie mamy nawet grosza). Obwiniam się za to, bo w chwili obecnej nigdzie nie pracuję (po prostu nie mogę). Bardzo proszę o pomoc, bo czuję, że się wykańczam psychicznie.

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

z pewnością cierpi Pani z powodu obniżenia nastroju spowodowanego konkretną sytuacją, konkretnym problemem. Nie wiem dlaczego nie może Pani pracować, jednakże źródłem problemów wydaje się być niedostatek środków materialnych. Być może któraś z organizacji charytatywnych bądź instytucje opieki społecznej mogłyby wesprzeć Państwa w trudnej chwili? Może rodzina lub przyjaciele mogliby pomóc w opiece nad dzieckiem?

Wydaje mi się również, że powinna Pani udać się do psychologa, który najlepiej mógłby ocenić pani stan zdrowia. Są to z reguły ludzie kreatywni, którzy dodatkowo często posiadają wiele informacji w dziedzinie rozwiązywania konkretnych życiowych problemów. Takich specjalistów mogłaby Pani poszukać w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie