Obniżenie przestrzeni międzykręgowej L4-5, przesunięcie linii Klemensena do tyłu
rtg kręgosłupa lędźwiowego hypoplazja krążka L5-S1. Obniżenie przestrzeni międzykręgowej L4-5. Przesuniecie linii Klemensena do tyłu. czy może ktoś przetłumaczyć taki opis?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon