Obniżenie samooceny dotyczącej swojej atrakcyjności

Witam. Jak poradzić sobie z pewną ciągłą obawą o moją atrakcyjność? Kiedyś zobaczyłam że kilka razy mój facet oglądał w Internecie piękne kobiety, niekoniecznie ubrane, do tego jakaś gazeta czy film.. od tego momentu mam chyba paranoje.. ciągle się boję że jak nie ma go ze mną siedzi w Internecie i dalej to ogląda. Czuję się nieatrakcyjna, myślę że znudziło mu się moje ciało.. ogólnie jest kochany, Bardzo o mnie dba ale przez awantury które mu robię sam czasami nie wytrzymuje..

Po drugie - w jaki sposób Pani myśli o sobie samej? Zna Pani swoje mocne i słabe strony, dąży do samorozwoju, pracuje nad sobą? Wie Pani na co ją stać, a czego nigdy w życiu nie zrobi? Czy cała ta wiedza ma fundamenty w Pani własnym odczuciu, czy w porównaniach z innymi osobami? Bo jeżeli porównuje się pani na każdym polu - nie dziwne, że budują się kompleksy, spada samoocena i pewność siebie. Zawsze bowiem znajdzie się w jakiejś dziedzinie "ktoś bardziej niż ja...". Tak budowana samoocena - tylko na porównaniach z innymi - jest niestabilna i powoduje problemy. Proszę zatem rzeczywiście zacząć od takiej autoanalizy. Jeżeli samodzielna praca nad sobą będzie zbyt trudna - polecam konsultacje psychologiczne, podczas których specjalista pomoże Pani uporać się z trudnościami. Pozdrawiam.

Witam,

Problemy z samooceną mają różnorodną przyczynę, rozumiem, że boi się Pani, że przez awantury które Pni robi rozpadnie się Pani związek.
Proszę pomyśleć o terapii indywidualnej, może się Pani umówić na konsultację do psychoterapeuty.

Witam,
To Pani jest realną kobietą w życiu swojego faceta. Podejrzewam, że te słowa Panią nie przekonują. Może dlatego warto, aby skorzystała Pani z kilku godzin psychoterapii albo z dłuższego kontaktu z psychoterapeutą w celu przyjrzenia się sobie i swoim reakcjom w opisanej przez Panią sytuacji. Coś bardzo mocno Panią porusza emocjonalnie i uruchamia Pani zazdrość w stosunku do wyretuszowanych kobiet. Psychoterapia jest inwestycją w siebie i pozwala poprawiać relacje w związku. Powodzenia

Dzień dobry, zachęcam po pierwsze do spokojnej rozmowy z partnerem, do opowiedzenia mu o swoich lękach i niepokojach oraz oczekiwaniach. W życiu zarówno pani jak i partner spotkacie wiele atrakcyjnych osób ale nie oznacza to, że ktoś podejmie decyzję o zdradzie lub odejściu. Jeżeli jest to uogólniony problem w pani przypadku (oczekiwanie, że partner nie pomyśli nawet o innej kobiecie, lub poczucie bycia gorszą od innych) zachęcam do podjęcia terapii. Pozdrawiam.