Obniżenie wysokości i skrócenie sygnału krążka międzytrzonowego L3/L4
Proszę o odpowiedz na wynik badania z rezonansu kręgosłupa krzyżowo -lędźwiowego .Oto wynik :Zniesienie lordozy lędźwiowej. Stan po zabiegu operacyjnym na poz.L5/S1-niewielkie centralne wypuklenie o szer.;do 3,8mm.Obniżenie wysokości i skrócenie sygnału krążka międzytrzonowego L3/L4 ,L4/L5, i L5/S1. Tylne uwypuklenie krążków międzykręgowych:L3/L4 o szer.5mm i na wys. L4/L5 o szer.2,8mm.Opisane zmiany z cechami zwężenia zachyłków bocznych oraz światła kanału kręgowego z uciskiem struktur ner

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon